Ako sa vyvarovať módnym katastrofám?

19.05.2013 09:13

 

Ako sa vyvarovať módnym katastrofám?

Módne nehody nás už dávno nemusia zaskočiť. Sme predsa šikovné a so zaseknutým zipsom, škvrnami od deodorantu či cenovkami na topánkach, si vieme hravo poradiť. Napríklad aj takto:

Cenovka na topánkach

 

Zabudnúť si cenovku na podrážkach nových topánok je celkom faux pas. Ak sa vám ju, pri všetkej snahe, nepodarilo odstrániť úplne, vyskúšajte horúci vzduch. Ten preukáže ešte lepšiu službu než osvedčená handrička s vodou. Priložte fén aspoň na tridsať sekúnd k nálepke a uvidíte, ako ľahko sa jej potom zbavíte.

 

Pokrčený golier

A nie len golier, ale i rukáv, košeľa alebo iná súčasť odevu. Ak idete na pracovnú cestu a nemienite so sebou vláčiť aj dvojkilovú žehličku, máme pre vás riešenie. Aby ste si pred obchodnými partnermi nepokazili dojem upravenej dámy, použite žehličku na vlasy. Tá krásne vyrovná všetky záhyby, ale pozor! Používajte ju len na materiály, ktoré vyššiu teplotu znesú.

 

 

Škvrny od červeného vína

Ste na romantickom rande a chutné červené víno skončilo nedopatrením na vašej blúzke. Pohroma? Ani zďaleka. Po príchode domov inkriminované miesto pokvapkajte citrónovou šťavou a troškou soli, ktorá tekutinu vsiakne. Následné pranie pôjde už bez väčších problémov.

Roztrhnuté pančuchy

Pozná to každá z nás. Očko na pančuškách sa pritrafí vždy v tej najnevhodnejšej chvíli. Čo robiť, keď nemáte po ruke osvedčený lak na nechty alebo sprej na vlasy? Zachrániť vás môže mydlo (nie tekuté). Kocku len veľmi zľahka navlhčite a prejdite ním po okrajoch dierky. Zaschnuté mydlo vytvorí povlak, ktorý zabráni ďalšiemu páraniu.

 

Zvieracie chlpy na oblečení

Vystúpite z auta a ako bonus si na nohaviciach odnášate aj množstvo  chlpov od vášho domáceho miláčika. Valček na ich odstránenie však po ruke nemáte. Čo teraz? Vsaďte na lepiacu pásku. Procedúra je to síce zdĺhavejšia, no rovnako efektívna.

Zaseknutý zips

Aj v prípade tejto nepríjemnosti vám skvele poslúži mydlo. Skôr, než začnete trhať zipsom o sto šesť, prejdite po ňom kockou mydla. Uvidíte, že povolí.

 

Elektrizujúca sukňa

Lak na vlasy dokáže skrotiť nielen elektrizujúce vlasy, ale i neposednú sukňu lepiacu sa neprestajne na vaše pančušky. Obdobne funguje i pleťové mlieko či krém. Stačí, ak si ho rozotriete v dlaniach a nimi následne prejdete po stehnách, samozrejme odiatymi v silonkách. Buďte však opatrné, krému stačí naozaj málinko.

 

 

A na záver jedna osvedčená rada. Ocot je bieliacim „všeprostriedkom“ takmer na každú škvrnu. Stačí, ak do neho v pomere 2:1 (dva dieliky octu a jeden dielik vody)  ponoríte zamazanú vec a uvidíte, ako hladko špina zmizne.Share |