Muž a obliekanie

06.03.2012 17:26

 

 

  • Keď sa povie pánska móda, necháva ma to v pokoji. A domnievam sa, že väčšinu mužov tiež. Lenže nedávno ma na jednej spoločenskej akcii akýsi mladík požiadal o zrkadielko a začal sa upravovať. Uvedomila som si, že doby „zálesáckych“ mužov sú asi preč a nakukla do módneho časopisu. Čo by dnes páni mali nosiť, alebo čoho by sa mali naopak vyvarovať?
  • Tak po prvé: Vyvarovať by sa vraj mali veľmi dlhých či naopak krátkych nohavíc. Čo býva problém, veď ani „dvorní“ krajčíri sa bývalému prezidentovi Havlovi do správnej dĺžky nohavíc netrafili (a on si ich vraj naviac pred prehliadkou hradnej stráže povytiahol). A tiež by nemali nosiť biele ponožky do poltopánok. To schvaľujem. Kto to má potom prať! 

Tiež by sa mali vyvarovať nevhodného kombinovania vzorov. Ajaj! Tak to už by sme od nich asi chtceli veľa. Naviac keď dnes v televízii vidia napríklad prúžkovú košeľu a bodkovaného motýlika. Ďalej by nemali nosiť kravaty ani príliš dlhé, ani príliš krátke. (Už to počujem - kto by to stále meral? A tiež by vraj mali dbať, aby nemali škvrny na oblečenie. To iste. Lenže to by sa nesmeli v smokingu vŕtať v aute. A nohavice by im nemali siahať v páse príliš vysoko, ani padať pod pás. V takom prípade pomôžu jedine traky. Lenže sú vôbec ešte moderné? Áno - a tiež z módy vyšli ľadvinky a akékoľvek zásobníky okolo pásu. Tak to neviem, neviem. Tam im to aspoň drží a nestratia to. A nakoniec bomba! Zladiť opasok s nohavicami. Ale to už by sme od mužov vážne chceli nemožné. Ale v čom úplne súhlasím a je pre mňa neprípustné, sú zanedbané topánky. Na druhú stranu ale, keď bývate na chalupe... 

 

Share |